Sparc Farkındalık Ekibi oluşturuyor

Sparc Farkındalık Ekibi oluşturuyor

Sparc üyelerimiz “Sparc farkındadır” projesi altında başka frc takımlarından da katılım sağlanan bir proje ekibi oluşturdu. 

Sparc Farkındadır nedir?

Sparc Farkındalık Hareketi,  ülkemizin ve dünyamızdaki farklı toplumsal sorunlara farkındalık yaratmayı, bilinçlendirmeyi ve çözüm bulmayı amaçlayan projelerin bütünüdür. 

Araştırma ve sorun tanımı yapılması ardından toplumu bilinçlendirmeye ve somut çözümler üretmeye yönelik girişimleri de kapsar. 

Maske Konferansımızda ne yaptık? Neler yapacağız?

13 Şubat Cumartesi günü maske kullanımı ve zararları hakkında yaptığımız araştırmaları sunduğumuz bir konferans gerçekleştirdik. Sparc Farkındadır Hareketi’nin ekoloji alanında yaptığı bu çalışmaya, sokaklardaki maske çöplerinin fotoğraflarını çektiğimizde ve bu sorunun ciddiyetini anladığımızda karar vermiştik. Birinci oturumda Covid-19 dolayısıyla dünyanın sıkça karşılaştığı tek kullanımlık maskelerin çevreye zararıyla ilgili bilgilendirme konferansı verdik. FRC takımlarını çeşitli maskelerin kullanım alanları, hayvanlara, doğaya,denizlere yani kısacası tüm ekosisteme zararları ile ilgili bilinçlendirdik. Daha sonra katılımcılar arasında FRC takım üyeleri olan ve bizimle çalışmak isteyen katılımcılarımıza bir şartname imzalatarak onları Farkındalık Ekibi’mize kabul ettik.

 15 Şubat Pazartesi günü, Farkındalık Ekibi’mizin ilk toplantısını gerçekleştirdik. 5 farklı okuldan oluşan yaklaşık 20 kişilik ekibimizle maske kulanımını, fikirlerimizi, çözüm önerilerimizi tartıştık ve projemizi şekillendirmeye başladık. FRC takımlarını bireysel birer takım olmaktan öte,  ülke ve dünya sorunları üzerinde birleştiren, bizleri bir birlik haline getiren Farkındalık Ekibi’mizin çalışmaları için oldukça heyecanlıyız. Beraber toplum için çok güzel adımlar atacağımıza eminiz. 

                                                                                          Esin Çam

Farkındalık ekibi organizasyon ekibi ve maske kullanım konferansını düzenleyen öğrencilerimiz:

Beste Yıldız 10-B

Esin Çam 10-A

Ela Göymen 10-B

Devrim Karababa 10-D

0 Comments